Pierwszy krok zrobiony

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 09.04.2021 16:46, PAN
W siatkarskiej I lidze roz;oczęła się faza play-off. BBTS Bielsko-Biała chce uzyskać awans do PlusLigi

Przed rokiem na przeszkodzie stanęła pandemia, bo awansowała najlepsza drużyna w momencie zakończenia rozgrywek, nie grano zaś play-off. Teraz wszystko rozstrzygnie się na boisku, Bielszczanie startują z trzeciej pozycji po fazie zasadniczej i w pierwszej parze mierzą się z Avią Świdnik. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, pierwszy mecz BBTS wygrał 3-1, rewanżowy mecz w niedzielę w Świdniku, ewentualnie trzeci odbędzie się w Bielsku-Białej.

Jak wszystkie mecze z Avią, także i ten nie należał do najłatwiejszych. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gości na przewagi, w drugiej sygnał do ataku dał Makowski, który popisał się serią imponujących serwisów. Trzeci set był popisem BBTS i w dużej mierze w nim na miano MVP zapracował Krikun. Goście próbowali ambitnie w czwartym secie wybić rywala z rytmu, ale wówczas znakomicie zagrali Macionczyk z Krikunem i BBTS wygrał 3-1.

BBTS Bielsko-Biała - Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (25:27, 25:17, 25:15, 25:20)