Pobiegli, by pomóc. Bielska Dycha za nami [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 30.09.2019 11:58, red
W niedzielę ponad 900 uczestników "Bielskiej Dychy" pobiegło ulicami Bielska-Białej. Ten wyścig to nie tylko sportowa rywalizacja. Podczas wydarzenia zbierano środki na remont i wyposażenie świetlicy dla dzieci.
Pobiegli, by pomóc.  Bielska Dycha za nami [FOTO]
Ponad 900 osób stanęło na starcie "Bielskiej Dychy" w minioną niedzielę [29.09]. Dystans, który do pokonania mieli zawodnicy, wynosił 10 km.

Najszybciej na mecie pojawił się zawodnik z Tych. Paweł Kosek trasę pokonał w 33 minuty i 49 sekund. Wśród pań, najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Giza z Wieliczki. Jej pokonanie dystansu zajęło 37 minut i 48 sekund.

Bieg miał także aspekt charytatywny. Podczas "Bielskiej Dychy" zbierane były środki na remont i wyposażenie świetlicy dla dzieci, podopiecznych fundacji "Imperium Sportu".