Powoli nazwa zaczyna do nich nie pasować

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 04.09.2019 14:20, PAN
Powoli nazwa zaczyna do nich nie pasować
LKS Pionier Pisarzowice świętuję w tym roku jubileusz 25-lecia. To klub, który gra dla mieszkańców miejscowości z gminie Wilamowice i kibice, rodzice, byli zawodnicy byli najważniejszymi gośćmi uroczystych obchodów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz Miasta i Gminy Wilamowice, Powiatu Bielskiego, lokalnych władz LZS i przedstawicieli piłkarskich struktur.

Pionier gra w bielskiej klasie A. To szczebel odpowiedni, wszak i na meczach klasy A są wielkie emocje, sędziowie popełniają błędy, trenerzy pieklą się na ławkach. A jednak coś odróżnia mecze LKS Pionier od tych w Lidze Mistrzów czy Ekstraklasie. Poziom? Jasne, też. W Pionierze grają mieszkańcy Pisarzowic i okolic i to dlatego trybuny wypełniają się sympatykami, którzy przychodzą zobaczyć w akcji kuzyna, brata, syna sąsiada lub po prostu kibicować "swoim".

Prezes Pioniera Jerzy Wróbel podkreślał znakomitą współpracę klubu z władzami miasta, lokalnymi władzami sołeckimi i lokalnymi firmami, dzięki którym utrzymywane są drużyny seniorów oraz grupy młodzieżowe. I to jest klucz do tego, że klub z Pisarzowic przetrwał 25 lat i może snuć ambitne plany na kolejne sezony.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›