Tour de Pologne po raz kolejny przejechał bielskimi ulicami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 08.08.2020 00:00, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Najlepsi kolarze świata przejechali 7 sierpnia przez Bielsko-Białą.
Tour de Pologne po raz kolejny przejechał bielskimi ulicami

W piątek (7.08) w Bielsku-Białej metę miał III etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour, który rozpoczął się w Wadowicach. Kolarze finiszowali w Bielsku-Białej już kolejny rok z rzędu. Po raz pierwszy odbył się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym. Najwięcej kibiców zgromadziły plac Bolesława Chrobrego i meta, ale liczba widzów była nieporównywalna do wyścigów w poprzednich latach. W pozostałych miejscach w mieście kolarzom kibicowały pojedyncze osoby.


Na pewno zdecydowanie więcej kibiców zdecydowało się obejrzeć tę dużą imprezę sportową na ekranach telewizorów. Transmisje z wyścigu przeprowadziły Eurosport oraz Telewizja Polska. Dzięki relacjom na żywo cały świat mógł zobaczyć, jak wygląda stolicę Podbeskidzia. W tym roku, przed finiszem, peleton po raz pierwszy w historii przejechał ciekawą trasą przez centrum - ulicami ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej do ronda na Hulance, a potem aleją gen. Władysława Andersa. Finisz stanowiła potrójna pętla, którą stworzyły aleja Armii Krajowej, ulice Karbowa i Kolista oraz aleja gen. Władysława Andersa. Meta III etapu została usytuowana przy alei Armii Krajowej na wysokości spółki ZIAD.

Trzeci etap wygrał Richard Carapaz (Team Ineos). Ekwadorski kolarz wyprzedził na finiszu Diego Ulissiego (UAE Team Emirates) i Rudy’ego Molarda (Groupama FDJ) i został nowym liderem wyścigu. Na dziesiątym miejscu finiszował Rafał Majka (Bora-Hansgrohe).

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›