Trzy miesiące zmagań, ale są efekty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Gospodarka, Wiadomości, 21.08.2019 11:04, PAN
Trzy miesiące zmagań, ale są efekty
Zakończyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Lubuskie 2019. Wcześniej młodzi sportowcy rywalizowali w sportach zimowych i halowych.


Co jest ideą i głównym powodem organizowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki tych zawodów? Otóż, kto nie szuka przyszłych mistrzów sportu,
ten na pewno ich nie znajdzie. Dzieci w wieku do 16 lat obywają się też z olimpijskim rytuałem, otrzymują medale, spotykają się z dawnymi i obecnymi olimpijczykami. Wszystko po to, by zostali przy sporcie. To w OOM zaczynały się kariery: Adama Małysza, Kamila Stocha, Katarzyny Wójcickiej, Agaty Wróbel czy Rafała Majki.

Medale rozdano w 30 dyscyplinach, jedni stawali na podium w czerwcu, inni dopiero w sierpniu, ale radość ze zwycięstwa była zawsze taka sama. W klasyfikacji medalowej wygrało nieoczekiwanie województwo kujawsko-pomorskie, śląskie zajęło czwarte miejsce. Najlepszym klubem został UKS Bielany Warszawa, piątą lokatę zajął AZS AWF Katowice.

Większość klubów wystawiała sportowców do jednej konkurencji, stąd na przykład MKS Czechowice-Dziedzice, który zdominował zawody kajakowe sklasyfikowany został na 40. pozycji, a Advantage Bielsko-Biała, którego reprezentanci wspaniale radzili sobie na kortach, zajęli 52. lokatę. Choć jeśli weźmiemy pod uwagę, że sklasyfikowano ponad 900 klubów, to te lokaty są naprawdę dobre. Trzeba też dodać, ze te statystyki są ważne dla... urzędników, bo medaliści mogą liczyć na stypendia, zaś kluby na nieco wyższe dotacje na szkolenie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›