Żywiec został bez ekstraklasy

Region, Żywiec, Sport, Wiadomości, 20.05.2019 18:20, PAN
Żywiec został bez ekstraklasy

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek żeńskiej ekstraklasy piłkarskiej stało się jasne, że zdegradowany zostanie Mitech Żywiec. Tym samym miasto straciło jedyną drużynę grającą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju.


Trochę szkoda, że piłkarki Mitechu zabrały się do pracy tak późno. Gdyby w trakcie sezonu zasadniczego zdobyły więcej punktów, teraz grałyby spokojnie, jak choćby Olimpia Szczecin, która pokonując Mitech 2-1 jest pewna gry w elicie w kolejnym sezonie. Mitech spaść nie musiał, jednak braki kadrowe i kontuzje sprawiły, że podopieczne Eweliny Prokop długo miały na koncie zaledwie 3 punkty.

W Szczecinie piłkarki z Żywca dobrze zagrały w pierwszej połowie, kiedy mogły zdobyć trzy gole, a trafiły do bramki rywala tylko raz. Po zmianie stron Olimpia była już drużyną lepszą.

Olimpia Szczecin - TS Mitech Żywiec 2:1 (0:1)
Litwiniec 48, Brzozowska 80 - Stopka 21.
Mitech: Komosa - Stopka, Rżany, Wiśniewska (80 Smaza), Matyja (66 Biegun), Wnuk, Kovtun, Smidova, Zdechovanova, Chrzanowska (83 Liskova), Warunek (66 Zeman).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›