Bohdan będzie rósł w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.03.2021 15:18, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Bohdan będzie rósł w Bielsku-Białej

Przed piątkowym koncertem w Bielskim Centrum Kultury, muzycy zespołu Organek przekazali prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu migdałowca. Tradycją tegorocznej trasy koncertowej Organek w nowym świecie jest to, że zespół w każdym z odwiedzonych miast sadzi drzewo.

Artyści rozpoczęli akcję sadzenia drzew jesienią ubiegłego roku podczas koncertu w Warszawie i konsekwentnie przed każdym występem przekazują lub sami sadzą rośliny.

- Drzewo to symbol nadziei, odrodzenia, szczęścia i wiary, że będzie lepiej, a w tych fatalnych czasach jest nam to bardzo potrzebne - mówi lider zespołu Tomasz Organek. - Porozumiewamy się z lokalnymi władzami i we wskazanym przez nie miejscu sadzimy roślinę - dodaje muzyk.

Prezydent Jarosław Klimaszewski podziękował za drzewko, pogratulował wspaniałego pomysłu i obiecał, że gdy warunki już będą sprzyjały, migdałowiec zostanie posadzony i otoczony odpowiednią opieką.

Drzewko będzie rosło w Parku Słowackiego tuż obok Bielskiego Centrum Kultury i będzie nosiło imię Bohdan - na cześć wywodzącego się z Bielska-Białej Bohdana Smolenia.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy