91-latek ukradł listonoszowi wózek z przesyłkami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.03.2021 11:44,
Do zdarzenia doszło wczoraj przed 10.40 w Bielsku-Białej na ulicy Solskiego.
91-latek ukradł listonoszowi wózek z przesyłkami
Do zdarzenia doszło wczoraj przed 10.40 w Bielsku-Białej na ulicy Solskiego. Listonosz wszedł na jedną z posesji, aby dostarczyć korespondencję, zostawiając przed ogrodzeniem torbę na kółkach.


Po powrocie zauważył, że zniknął jego wózek z torbą w której znajdowały się przesyłki zwykłe i polecone oraz tablet. Na miejsce zostało natychmiast skierowanych kilka policyjnych patroli, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Złodziej nie wiedział, że w skradzionym tablecie znajdował się GPS. Dzięki wyświetlanej lokalizacji policjanci podążali za sprawcą ulicami Bielska-Białej. Po „załatwieniu” swoich spraw sprawca wrócił do swojego miejsca zamieszkania, które znajdowało się niedaleko miejsca kradzieży.

Policjanci dzwonili na numer telefonu utraconego urządzenia. Na terenie jednej z posesji policjanci usłyszeli dźwięk połączenia dobiegający z pojazdu. Mundurowym udało dostać się na teren posesji i nawiązać kontakt z 91-letnim właścicielem. Policjanci odnaleźli skradzione przedmioty w bagażniku zaparkowanego na terenie posesji pojazdu. Skradzione przedmioty znajdowały się w otwartym bagażniku samochodu.

Policjanci odzyskali skradzione mienie, które po wykonanych czynnościach w całości przekazali pracownikowi poczty, aby przesyłki mogły trafić jak najszybciej do swoich adresatów. Poszkodowany wycenił straty na 2650 złotych. Za kradzież 91-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy