reklama

Dusimy się w smogu! Normy przekroczone o setki procent

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 26.11.2019 15:00, ap, zdjęcie ilustracyjne
Substancje rakotwórcze wiszą w powietrzu! Brak wiatru i niskie temperatury nie sprzyjają mieszkańcom powiatu bielskiego i żywieckiego. Od wczoraj stężenie pyłów zawieszonych przekroczone jest o kilkaset procent.
Dusimy się w smogu! Normy przekroczone o setki procent
Sezon grzewczy rozpoczęty, a co za tym idzie - smog powrócił.W nocy mogliśmy kroić powietrze

Najgorsze powietrze w Bielsku-Bialej sensory zarejestrowały w poniedziałek w godzinach od 20:00 do 22:00. Wówczas normy jakości przekroczone zostały o PM10 - 348 % (174 µg/m³) i PM2.5 - 496 % (124 µg/m³).

W komunikacie przeczytać mogliśmy: „ Bardzo zła jakość powietrza! Wietrząc dzisiaj swój dom – wietrzysz swoją miejscowość. Lepiej zamknij dzisiaj wszystkie okna.”

W Żywcu natomiast fatalny stan jakość powietrza utrzymywał się jeszcze dłużej. Sensory świeciły na fioletowo od godz. 18:00 do godz.23:00.

W szczytowym momencie, stężenie pyłu zawieszonego wynosiło PM10 - 502 % (251 µg/m³). Pomiar PM2.5 wskazywał 665 % (166 µg/m³).

Trochę lepiej, nie znaczy mniej szkodliwie

Teraz poziom zanieczyszczenia nie jest aż tak drastyczny, ale normy jakości powietrza nadal przekroczone są o kilkaset procent.

Jeśli nie będzie wiatru, a niska temperatura utrzyma się - nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

Stan jakości powietrza obserwować możecie na mapie Airly.

Uwaga!

Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu, a pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum przebywanie na wolnym powietrzu oraz wszelką aktywność fizyczną na zewnątrz. Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy