Elektryczne autobusy testowane na bielskich ulicach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2020 17:04,
Sprawdzi się?
Elektryczne autobusy testowane na bielskich ulicach

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o.poinformował, że 8 i 9 września prowadził na liniach szkolnych testy autobusu elektrycznego K-BUS E-Solar City. K-BUS to nowa marka i jednocześnie następca austriackiej firmy Kutsenits.

Testowany autobus jest w 100% elektryczny, niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Łącznie może pomieścić 26 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Dzięki umieszczeniu siedzeń bokiem do kierunku jazdy 13 miejsc siedzących jest dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wyposażony jest w rampę umożliwiającą wjazd do pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym.

Autobus posiada układ napędowy Nissan e-nV 200 o mocy 80kw/109KM. Wyposażony jest w baterie o pojemności 40kWh pozwalające na osiągnięcie zasięgu rzędu 110-130 km. Dodatkowo pojazd odzyskuje energię dzięki rekuperacji ładując baterie podczas hamowania lub zjazdu ze wzniesienia.

Wcześniej, Przez dwa tygodnie sierpnia MZK testowało inny, większy autobus elektryczny - RAFAKO RFS 0860T1MA/23, który jeździł na liniach komunikacyjnych nr 18, 21, 22, 27 oraz 34.


źródło: MZK Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy