Innowacyjny HUB TECHNOLOGICZNY JWAVE w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 10.06.2022 08:36, INFORMACJA PRASOWA
8 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja Hubu technologicznego Jwave utworzonego przez firmę Jantar z Bielska-Białej!
Innowacyjny HUB TECHNOLOGICZNY JWAVE w Bielsku-Białej

To laboratorium, w którym każda firma z branży zorientowanej na przemysł, logistykę, magazynowanie, handel, ale również rolnictwo, medycynę czy kulturę znajdzie spersonalizowane rozwiązanie włączające ją do łańcucha dostaw. Tu technologia dostępna jest dla każdego, a dedykowane strefy dają możliwość prezentacji technologii RFID w możliwie zbliżonym do naturalnego środowisku.

Laboratorium mieści się w Beskidzkim Inkubatorze Technologicznym w Bielsku-Białej.

- Jwave jest miejscem, gdzie można wręcz dotknąć technologii i realnie zobaczyć jej zastosowania. Laboratorium podzieliliśmy na strefy, między innymi logistyczną, muzealną, handlową oraz rolniczą, aby przedstawić, jak działa RFID. Pokazujemy tu zastosowania technologii identyfikacji automatycznej. Zbieramy dane i konfigurujemy system w taki sposób, by wyciągać wartościowe wnioski.
Na jednym z regałów można zobaczyć, jak przebiega symulowana inwentaryzacja. Mamy tu również część załadowczą tira, która ma na celu pokazać, jak doposażyć stanowisko załadunku, aby automatycznie skanować proces logistyki towaru - mówi Sławomir Krzewiński, AutoID Technical Manager w firmie Jantar.
Technologia RFID, której dedykowany jest Jwave, znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest identyfikacja (produktu, towaru, przesyłki, ludzi, a nawet zwierząt).
Firma Jantar z Bielska-Białej od wielu lat działa w sektorze przemysłowym, usprawniając procesy produkcyjne poprzez automatyzację. Tym razem przedstawia kolejny innowacyjny projekt, jeszcze bardziej wpisany w potrzeby klientów. To nie klient dostosowuje się do technologii, ale technologia do procesów już funkcjonujących w jego środowisku.

Firmę tworzy zespół projektantów, programistów oraz specjalistów z dużym doświadczeniem. Możliwości oferowane przez Jwave to rozwiązania, które nie są jedynie melodią przyszłości, ale natychmiastową odpowiedzią na stale rosnącą potrzebę optymalizacji procesów w obszarze automatyki, biomedycyny, teleinformatyki i w innych segmentach.
Hub technologiczny idzie o krok dalej, stawiając dodatkowo na aspekt edukacyjny. Indywidualne podejście pozwala bowiem na naturalne wdrożenie nowoczesnych technologii do już istniejącego środowiska, zwiększając jego wartość oraz potencjał. Patrząc globalnie, upowszechnienie technologii RFID pozwoli Polsce na włączenie się do międzynarodowych łańcuchów dostaw. Uniknięcie cyfrowego wykluczenia jest dziś kwestią nadrzędną.


- W Bielsku-Białej powstał projekt innowacyjny na skalę całego kraju i Europy. W jednym miejscu zebraliśmy technologię automatycznej identyfikacji, począwszy od systemów wizji, po systemy kodów kreskowych, jak również technologię bezprzewodową. Wprowadziliśmy akcent lokalny, dlatego w strefie muzealnej znajdują się eksponaty związane z Fiatem 126p, który latami produkowany był właśnie w Bielsku-Białej - dodaje Łukasz Matura, Dyrektor Biura Projektów IT firmy Jantar.

Jwave startuje z mocnej pozycji doświadczonego gracza z solidnym portfolio wdrożeń zwieńczonych sukcesem. Z pewnością będzie to impulsem dla wielu branż, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii automatycznej, przełamią barierę identyfikacyjną, zoptymalizują procesy i zredukują koszty.


Dużą część laboratorium stanowi strefa rozwiązań samoobsługowych. Ta forma zakupów jest już nie tylko powszechna, ale wręcz znajduje się w kręgu oczekiwań konsumentów. Nasi Goście mogą swobodnie zapoznać się z funkcjonowaniem systemu i zadać nurtujące ich pytania.

Jwave współpracuje z instytutami naukowymi oraz cenionymi firmami branży auto ID, jakimi są między innymi: Zebra Technologies, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ARR i wiele innych.

Podczas wydarzenia obecni byli goście honorowi: zastępca Prezydenta miasta Bielska-Białej Adam Ruśniak, Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej dr hab. inż. Jacek Nowakowski prof. ATH, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego Maciej Jeleń, Dyrektor Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing Cluster Łukasz Górecki oraz Małgorzata Madeja ING Bank Śląski dyrektor regionalny ds. korporacyjnych.INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy