Monitorowany parking dla 116 samochodów powstanie w sąsiedztwie lotniska

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 24.06.2021 13:58,
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił właśnie przetarg na wybór wykonawcy obiektu.
Monitorowany parking dla 116 samochodów powstanie w sąsiedztwie lotniska

Pandemia mija, a rekreacja na świeżym powietrzu, szczególnie po długim zamknięciu w domach, zyskuje na popularności. Jednym z bardziej uczęszczanych terenów służących wypoczynkowi w Bielsku-Białej jest ring wokół lotniska, obejmujący ścieżkę pieszo-rowerową, tor dla rolkarzy i przyległe do nich tereny rekreacyjne.

Dotarcie do niego przez osoby zmotoryzowane łączy się często z pozostawieniem pojazdów miejscach niedozwolonych lub na wewnętrznych parkingach tutejszych osiedli.

Sytuacje ma poprawić budowa zielonego parkingu w rejonie przebudowywanego właśnie południowego odcinka ulicy Stanisława Skrzydlewskiego obok lasku Bathelta. Łatwy dojazd z ulicy Cieszyńskiej ma także rozładować część ruchu generowanego podczas plenerowych imprez organizowanych na płycie lotniska.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił właśnie przetarg na wybór wykonawcy obiektu, który pomieści 109 miejsc postojowych oraz 7, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmować będzie także budowę drogi rowerowej oraz ciągów pieszych łączących parking z istniejącą w pobliżu infrastrukturą rekreacyjną okalającą lotnisko. Parking zostanie wyposażony w oświetlenie a także system monitoringu i poboru opłat.

Nawierzchnia parkingu ze względu na swoją przepuszczalną strukturę wykonaną z płyt ażurowych wypełnionych trawą, umożliwi wegetację zieleni a także zapewni częściową retencję wód opadowych. Dopełnieniem zielonego parkingu będą dorodne drzewa nasadzone wokół parkingu.

Oddanie parkingu do użytkowania kierowcom planowane jest w listopadzie bieżącego roku.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy