Od 1 września rewolucja w płatnej strefie parkowania [VIDEO]

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 30.08.2019 13:08,
Jak obsługiwać nowe parkomaty? Zobaczcie nagranie.
Od 1 września rewolucja w płatnej strefie parkowania [VIDEO]
Jak już informowaliśmy, w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) w Bielsku-Białej zakończył się montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września br. Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart płatniczych (stykowy i bezstykowy – zbliżeniowy), skaner kodów kreskowych QR (ułatwiający dokonywanie transakcji). Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.

Od września br. kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój – niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty za postój – nie będą już mogli zrobić tego w terminie 14 dni (jak było to do tej pory). Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej. Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Parkomaty zostają także zaprogramowane do prezentacji informacji turystycznej (o atrakcjach Bielska-Białej).

W celu wnoszenia opłat parkingowych zachęca się kierowców do korzystania z aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBILET oraz płatności BLIK.

Zmianie nie ulega obszar SPP, wysokość obowiązujących stawek opłat za parkowanie, czy też wysokość opłaty dodatkowej (50 zł) oraz cena abonamentów.

Wszystkie informacje związane z wprowadzanymi zmianami znaleźć można na stronie internetowej www.parkowaniebielsko.pl Znajduje się tam także instrukcja obsługi nowych parkomatów oraz mapa z ich lokalizacjami w obrębie SPP – zapraszamy do zapoznania się z nowym systemem.

Jak obsługiwać parkomaty. O tym w filmie przygotowanym przez Miejski Zarząd Dróg.

Zobaczcie.źródło: MZD Bielsko-BiałaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy