Od lipca większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2021 15:42,
W związku z planowanym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej mieszkańcy oraz przedsiębiorcy mogą od 1 czerwca ubiegać się o abonament parkingowy.
Od lipca większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że z dniem 1 lipca br. nastąpi rozszerzenie strefy parkowania w Bielsku-Białej. Strefa zostanie powiększona o dwa dodatkowe obszary ograniczone ulicami: Fryderyka Chopina, Listopadową, Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową, Stefanii Sempołowskiej i Romana Dmowskiego.

Wszyscy kierowcy parkujący w obecnym oraz poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania zobowiązani są do niezwłocznego uiszczenia opłaty za parkowanie. Można tego dokonać, korzystając z parkomatów lub mobilnych aplikacji Skycash oraz Mobilet.

Należy przy tym pamiętać, że ważność biletu parkingowego można przedłużyć jedynie w okresie jego obowiązywania. Nie ma bowiem możliwości dokonywania dopłat po zakończeniu parkowania. Postój bez uiszczenia opłaty oraz po upływie ważności zakupionego biletu wiąże się z obowiązkiem wniesienia opłaty dodatkowej w kwocie 50 zł.

W związku z planowanym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania mieszkańcy Bielska-Białej zameldowani na stałe lub czasowo w obszarze strefy oraz przedsiębiorcy prowadzący w niej swoją działalność mogą od 1 czerwca 2021 r. ubiegać się o wydanie abonamentu parkingowego. Aby go uzyskać należy złożyć do Działu Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Mostowej 1 wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, a następnie uiścić opłatę. Jej wysokość nie ulega zmianie i wynosi 100 zł rocznie dla mieszkańców i 140 zł miesięcznie dla przedsiębiorców.

źródło: MZD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy