Skomplikowana przebudowa gazociągu

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 11.04.2022 08:29,
Na ulicy Łowieckiej w Bielsku-Białej trwa przebudowa gazociągu wysokiego ciśnienia
Skomplikowana przebudowa gazociągu

Przebudowa gazociągu o średnicy 300 mm odbywa się na odcinku około 460 metrów. Ponieważ jest to rurociąg przesyłowy, przerwanie dostaw nie wchodzi w grę. Wymaga więc zachowania najwyższego reżimu technologicznego. Wykonawca prowadzi aktualnie roboty ziemne i prace montażowe związane z posadowieniem pierwszych odcinków spawanych rur.

W zakres przebudowy wchodzi także zabudowa rur ochronnych w miejscach skrzyżowań z infrastrukturą podziemną oraz pod korpusem drogowym. Podłączenie nowego odcinka do systemu odbędzie się po przeprowadzeniu prób szczelności, badań jakościowych i zakończeniu procedury odbiorów. Najbardziej skomplikowanym i zarazem końcowym etapem robót będzie procedura przełączenia pracującego gazociągu do nowo wybudowanego odcinka.

Ma to nastąpić za kilka tygodni. Równolegle na całym odcinku ul. Łowieckiej trwają prace związane z jej rozbudową. W rejonie zbiegu ulic Łowieckiej, Jeżynowej, Zwardońskiej i Antycznej formowane jest także nowe rondo. Prace postępują zgodnie z planem.

źródło: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy