Już można wypożyczać miejskie rowery

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 08.04.2022 07:14, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Mimo, że pogoda nie nastraja do rowerowych przejażdżek, to w Bielsku-Białej BBbiki, czyli rowery miejskie, są już na swoim miejscu po zimowej przerwie. System wypożyczalni rowerów ruszył z początkiem miesiąca. Na użytkowników w 24 stacjach rozmieszczonych w całym mieście czekają 192 jednoślady.
Już można wypożyczać miejskie rowery

Wykaz i lokalizacje zielonych rowerów można znaleźć na stronie internetowej https://bbbike.eu/mapa-stacji.html

Aby skorzystać z Bbbajka, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie www.bbbike.eu lub przez terminal stacji, zaakceptować regulamin i wpłać 10 zł (minimalna kwota doładowania) na swój osobisty rachunek klienta w systemie BBbike. Po rejestracji LOGIN i PIN otrzymamy e-mailem. PIN możemy zmienić po zalogowaniu, w panelu użytkownika.

Opłaty za korzystanie z BBbike są pobierane zgodnie z tabelą opłat w sposób automatyczny z rachunku klienta, który można doładowywać za pośrednictwem systemu płatności internetowych (PayU). Rachunek jest aktywny, to znaczy, że możemy realizować wypożyczenia, jeśli mamy na nim więcej niż 4 zł.

Natomiast aby wypożyczyć rower Bbbike, należy podejść do terminala na wybranej stacji BBbike, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Następnie na klawiaturze wpisać numer zamka, przy którym znajduje się rower, który chcemy wypożyczyć (od 1 do 14). Na wyświetlaczu pojawi się też kod do linki zabezpieczającej (niezbędny w sytuacji, kiedy konieczne jest zablokowanie roweru poza stacją). Kod trzeba zapamiętać lub zweryfikować w aplikacji mobilnej. Po wykonaniu tych czynności, podchodzimy do roweru, naciskamy sensor blokady zwalniającej elektrozamek i możemy cieszyć się jazdą. Więcej na temat systemu i warunków korzystania z niego na stronie https://bbbike.eu/ Poniżej film instruktarzowy.

Jak to działa? Zobaczcie nagranie.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›