Zima im niestraszna. Półmaraton wokół jeziora

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 03.04.2022 19:10,
W niedzielę (3.04) po 10.00 z żywieckiego Rynku ruszył 22. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego.
Zima im niestraszna. Półmaraton wokół jeziora

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Żywcu. Jest to jedna z największych imprez biegowych w Polsce i co roku przyciąga wielu miłośników biegania zarówno z kraju, jak i całego świata.

Na starcie stanęło ponad 1000 zawodników. Impreza odbywała się przy ograniczonym, a miejscami całkowicie zamkniętym ruchu, dlatego policjanci z żywieckiej drogówki czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem. Wspierali ich mundurowi z Bielska-Białej.

Policjanci zabezpieczali trasę biegu, dbali również o to, aby zmotoryzowani użytkownicy dróg na czas imprezy korzystali z wyznaczonych objazdów. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz innych służb sportowe zmagania przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

Pierwszy na metę przybiegł nowy rekordzista trasy Tomasz Grycko, na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Mrówka z wynikiem 01:08:34. Podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn uzupełnił Dmytro Didovodiuk (01:08:54).

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:27:44 była Olesia Didovodiuk. Druga na mecie zameldowała się Maryna Nemczenko z rezultatem 01:27:56. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Anny Sawickiej, która żywiecki półmaraton ukończyła w czasie 01:31:30.źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›