Spotkanie w sprawie budowy spalarni? Ratusz dementuje

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 18.02.2020 07:44, red
Wśród mieszkańców już pojawiają się obawy w związku z planowaną inwestycją.
Spotkanie w sprawie budowy spalarni? Ratusz dementuje

Niedawno informowaliśmy, że bielscy radni dali „zielone światło” dla budowy spalarni śmieci w Bielsku-Białej. Miałaby powstać na terenach byłej elektrociepłowni przy ulicy Londzina.


Wśród mieszkańców już pojawiają się obawy związane są inwestycją. Protestują mieszkańców Wapienicy, gdzie spalania miałaby powstać.

Niedawno na bielskich ulicach pojawiły się banery zachęcające do udziału w spotkaniu w dniu 20 lutego, które rzekomo ma być poświęcone tej sprawie.

Bielski ratusz wydał w tej sprawie komunikat, in formując że ktoś wprowadza mieszkańców Wapienicy w błąd.

"W związku z rozwieszanymi na terenie Wapienicy banerami powiadamiającymi o mającym się odbyć 20 lutego o godzinie 18:00 w tamtejszym Domu Kultury spotkaniu w sprawie spalarni odpadów informujemy, że ich treść jest niezgodna z prawdą i wprowadza mieszkańców w błąd. We wspomnianym terminie w Domu Kultury w Wapienicy odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące Strategii Rozwoju BielskaBiałej do roku 2030. Jeśli w przyszłości zostanie podjęta kierunkowa decyzja w sprawie budowy w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych, sprawa na pewno będzie szeroko konsultowana z mieszkańcami miasta" – czytamy w komunikacie bielskiego magistratu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy