Szpital poszerza zakres usług. Będzie więcej zabiegów!

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 18.11.2019 10:39, ap. foto: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
Bielska placówka nawiązała współpracę z nowym lekarzem. Zakupiony został także specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzył swą medyczną ofertę z zakresu chirurgii dziecięcej.
Szpital poszerza zakres usług. Będzie więcej zabiegów!
Zakres usług medycznych świadczonych przez Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zwiększył się o wykonywane u dzieci zabiegi artroskopowe stawu kolanowego i stawu barkowego. Wymagało to poszerzenia szpitalnej kadry o dodatkowego lekarza. Jest nim lek. med. Jakub Ptaszkiewicz, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.Jednak sam specjalista to za mało. Aby tego typu zabiegi mogły być wykonywane w szpitalu przy ulicy Sobieskiego, konieczne było również zainwestowanie w dodatkowe oprzyrządowanie medyczne.

- Zakup ten sfinansowany został przez wspierającą nasz szpital „Fundację Razem dla Dzieci”. Koszt tego oprzyrządowania to kilkadziesiąt tysięcy zł. Z pewnością jednak warto było wydać te środki, bo stało się to z korzyścią dla chorych dzieci. Tym większą, że dotąd tego typu zabiegi u dzieci nie były wykonywane w naszym regionie i mali pacjenci z Podbeskidzia musieli szukać pomocy w placówkach medycznych na Górnym Śląsku – mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Konsultacje i porady z zakresu artroskopii stawu kolanowego i biodrowego zaczęły być udzielane w dziecięcym szpitalu od początku bieżącego miesiąca, a pierwsze zabiegi wykonano 15 listopada.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy