Zgubił się i stracił buta. Ratownicy GOPR znaleźli turystę w szopie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2019 13:03, ap, foto: GOPR Beskidy
Kolejna interwencja ratowników GOPR Beskidy w związku z nierozważnym turystą. Tym razem mężczyzna chciał zdobyć Rysiankę, ale pod wpływem alkoholu stracił buta i zgubił się na szlaku.
Zgubił się i stracił buta. Ratownicy GOPR  znaleźli turystę w szopie
Kilka dni temu do Centrali zadzwoniła kobieta ze schroniska na Hali Boraczej z informacją, że jej mąż poszedł w góry w celu zdobycia Rysianki i po jakimś czasie dał znać, że zgubił szlak i jednego buta.- Po nawiązaniu kontaktu z mężczyzną nie ustaliliśmy jego położenia, ponieważ nie potrafił określić mniej więcej, w którym miejscu się znajduje. Jego stan wskazywał na spożycie alkoholu - relacjonują ratownicy GOPR.

Z Centrali wyjechał samochód terenowy z quadem i 3 ratowników, natomiast z dyżurki na Hali Miziowej 3 quady i 4 ratowników. W drodze do Żabnicy ratownicy ponownie nawiązali kontakt z poszukiwanym, który poinformował, że jest z innymi turystami w szopie.

- Po rozmowie z jednym z nich udało się ustalić, gdzie dokładnie się znajdują: w szałasie na czarnym szlaku z Hali Boraczej w stronę Redykalnego Wierchu - dodają GOPR-owcy.

Po dotarciu na miejsce ratownicy udzielili mężczyźnie pomocy i odtransportowali go do schroniska na Hali Boraczej, gdzie czekała na niego żona.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy