Umowa na nowe mieszkania w Bielsku-Białej podpisana

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2022 12:14, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Osiedle powinno być gotowe na początku 2025 roku.
Umowa na nowe mieszkania w Bielsku-Białej podpisana

Konsorcjum dwóch firm - Wodpol z Żywca oraz PBO Śląsk z Sosnowca - dokończy budowę osiedla komunalnego w Bielsku-Białej u zbiegu ul. Wapiennej i Ludwika Solskiego. 26 października w bielskim Ratuszu podpisana została umowa zakładająca oddanie do użytku 200 lokali komunalnych w pierwszym kwartale 2025 roku.

- Długo oczekiwana umowa, która rodziła się w bólach, w końcu stała się faktem. Prawdą jest, że po raz dugi podpisuję umowę z wykonawcą na budowę budynków komunalnych, ale mam nadzieję, że tym razem wszystko przebiegnie sprawnie, bez żadnych komplikacji. Myślę, że takiemu wykonawcy, z jakim podpisujemy umowę, inwestycja nie przyniesie żadnych niespodzianek. Jestem przekonany, że wszystko w umówionym terminie się zakończy - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Po podpisaniu umowy prezes zarządu firmy Wodpol sp. z o.o. Adam Marszałek tak skomentował ten fakt: - Dzisiaj podpisaliśmy umowę, jedną z większych. Jesteśmy firmą lokalną. Planujemy do siedmiu dni przejąć plac budowy. Przygotowujemy już zespół, który będzie zarządzał tą budową. Jest to bardzo skomplikowany proces, gdyż mamy kilka budynków do przygotowania w krótkim czasie. To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w województwie śląskim. Chcemy ją jak najszybciej rozpocząć, aby wykorzystać czas jesienny na roboty przygotowawcze. Budowa jest trudna, gdyż poprzedni wykonawca już ją rozpoczął. Dlatego najpierw musimy przeprowadzić inwentaryzację i ocenić, gdzie będziemy mogli rozpoczynać pracę od zaraz, a gdzie trzeba będzie przygotować grunt. Pracy jest dużo, ale na pewno podołamy.

Plan zakłada powstanie sześciu budynków wielorodzinnych w układzie klatkowym z wbudowanymi garażami, w których łącznie znajdzie się 205 mieszkań oraz garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje będą oddawane w stanie wykończonym. Ponadto w jednym budynku powstaną świetlica dla dzieci oraz klub seniora. Osiedle zostanie połączone komunikacyjnie z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy na ul. Wapienną i Ludwika Solskiego.

Zagospodarowanie terenu obejmie m.in. budowę śmietników, murów oporowych, schodów terenowych, dwóch placów zabaw dla dzieci, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę, tereny do rekreacji i odpoczynku oraz zieleń.

Inwestor planuje, by inwestycja została oddana w ciągu 26 miesięcy od daty podpisania kontraktu. Osiedle powinno być gotowe na początku 2025 roku. Koszt inwestycji opiewa na ponad 91 milionów złotych.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy