W tunelach będzie jaśniej, na razie kierowcy powinni uważać

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 29.09.2021 13:32,
W zachodnich nawach tunelu pod Hulanką i w tzw. „zielonym tunelu” na wysokości Osiedla Piastowskiego trwają prace konserwacyjne i wymiana opraw oświetleniowych.
W tunelach będzie jaśniej, na razie kierowcy powinni uważać

Modernizacja oświetlenia tuneli spowodowana jest brakiem możliwości zakupu opraw i żarówek sodowych do działającego od kilkunastu lat systemu. Ich producent zrezygnował w tym czasie z wytwarzania przestarzałych, energochłonnych źródeł światła. MZD zdecydował się więc na zastosowanie nowoczesnych i tańszych w utrzymaniu świateł ledowych. Różnicę na zdjęciach w dołączonej poniżej galerii widać gołym okiem.

Równocześnie z wymianą systemu oświetlenia MZD prowadzi w nawach tuneli prace konserwacyjne ich elewacji. Prace w nawach wschodnich trwały trzy tygodnie i są już zakończone.

Dwukierunkowy ruch właśnie został przeniesiony do nich, tak aby ekipy remontowe mogły przeprowadzić analogiczne czynności w nawach zachodnich. Drogowcy planują zakończyć modernizację w połowie października br.

źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy