W tym roku przebudowa placu Wojska Polskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 14.01.2021 13:34,
Ma być bardziej zielono i przyjaźnie dla przychodzących się tam bielszczan. W Miejskim Zarządzie Dróg trwają przygotowania do tej inwestycji.
W tym roku przebudowa placu Wojska Polskiego

Od wielu lat plac Wojska Polskiego służył głównie za parking. Teraz ma się to zmienić. Płyta placu pomiędzy kamienicami okalającymi go od strony wschodniej, zachodniej i północnej zostanie przebudowana oraz połączona z istniejącą nawierzchnią ulicy 11 Listopada. Dochodząca do placu od strony północnej ulica Cyniarska zostanie odtworzona w historycznym śladzie, czyli zostanie wyprostowana.

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że z placu zniknie znaczna część miejsc postojowych. Aby kierowcy nie odczuli ich braku zbyt boleśnie, MZD wyprzedzająco wybudował parkingi przy pobliskiej ul. Paderewskiego i przygotowuje parking wielopoziomowy przy Bielskim Centrum Onkologii.

Na placu Wojska Polskiego bielszczanie otrzymają natomiast przyjazną przestrzeń do rekreacji i odpoczynku. Przede wszystkim pojawi się tam dużo zieleni. Można z lekkim przymrużeniem oka stwierdzić, ze plac zmieni się niemal w park! Posadzone zostaną m.in. dwa szpalery drzew o wysokości 10 metrów, pod którymi zamontowane będą ławeczki.

- Przeprowadzane zmiany mają na celu powstanie nowej przestrzeni publicznej dedykowanej mieszkańcom, z dużą ilością zieleni. Natomiast na środku stworzona zostanie przestrzeń do aranżacji różnych spotkań. Przygotujemy możliwości techniczne, aby mogły się tam odbywać koncerty czy na przykład jarmarki świąteczne. Oczywiście pojawi się tam również zabytkowa kostka brukowa, ale nie zapomnimy o paniach, aby mogły nawet w szpilkach wygodnie poruszać się po tym miejscu – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś .

Właściciele i dzierżawcy okolicznych punktów gastronomicznych otrzymają możliwość ustawienia ogródków przed kamienicami. Zamontowane zostanie też nowoczesne oświetlenie, które pozwoli na ciekawą aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb. Całości dopełni mała architektura, w skład której wejdzie m.in. efektowna fontanna, a także fortepian, na którym będzie można grać. Od strony północnej placu planowana jest lokalizacja sceny na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Obecnie na podstawie projektu przygotowywany jest przetarg na przebudowę placu. Po jego rozstrzygnięciu zasadnicze prace rozpoczną się w drugiej połowie roku, a ich finał planowany jest na rok 2022.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy