W tym roku zmodernizowane bielskie parki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2021 14:15, Fragment wizualizacji - Park Włókniarzy - Wydział
Tej wiosny gotowa będzie dokumentacja projektowa modernizacji dwóch bardzo popularnych parków w Bielsku-Białej. Tak wynika z umów podpisanych z wykonawcami projektów. Mowa o Parku Włókniarzy i parku za Ratuszem.
W tym roku zmodernizowane bielskie parki

W maju Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ma otrzymać gotowe dokumentacje projektowe przebudowy pl. Adama Mickiewicza i modernizacji Parku Włókniarzy oraz modernizacji parku za Ratuszem. Po otrzymaniu projektów Ratusz ogłosi przetarg na wykonanie modernizacji. Wszystko ma być gotowe do końca tego roku.

Inwestycje będą realizowane w ramach projektu Aktywne przestrzenie – rewitalizacja terenów miejskich w Bielsku-Białej. Miasto pozyskało na ten cel 6.200.000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projektowane parki są ostatnimi z listy do wykonania. Wcześniej zmodernizowane zostały parki przy ul. Zielonej i pomiędzy ulicami Zdrojową i św. Anny.

Dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy placu Adama Mickiewicza oraz modernizacji Parku Włókniarzy przygotowuje za prawie 200.000 zł firma Jerzy Wowczak Autorska Pracownia Projektowa z Krakowa.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy