Pościg za kierowcą, uszkodzone samochody

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.04.2021 15:18,
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 35-letni mieszkaniec Żywca, który kierując citroenem i uciekając przed policyjnym pościgiem, uderzył w dwa samochody, policyjny radiowóz oraz uszkodził elewację kilku budynków.
Pościg za kierowcą, uszkodzone samochody

W czwartek (22.04) około 15.35 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że na parkingu jednego z żywieckich osiedli kierowca citroena uderzył w samochód i odjechał. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i już po chwili zauważyli poszukiwane auto. Dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg.

Podczas ucieczki kierowca citroena złamał szereg przepisów ruchu drogowego, uderzył w dwa samochody, policyjny radiowóz oraz elewację kilku budynków, stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych kierowców oraz pieszych. W pewnym momencie zatrzymał samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez mundurowych.

Wówczas okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Żywca. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za szereg wykroczeń drogowych, które popełnił w trakcie ucieczki.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy