Wielomilionowa inwestycja na finiszu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2020 18:05,
Do końca listopada ma się zakończy modernizacja budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej.
Wielomilionowa inwestycja na finiszu

Modernizacja budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka trwa od prawie 3 lat.

- Pacjenci przebywający na oddziale całodobowym będą mieli więcej przestrzeni. Znaczącej poprawie ulegną wszystkie miejsca, w których są przyjmowani chorzy i to jest najistotniejsza rzecz. Będzie po prostu przyjaźniej - mówi starosta Andrzej Płonka.

Po modernizacji oddział całodobowy psychiatryczny będzie zajmował większą powierzchnię- sale chorych ulokowano na parterze oraz pierwszym piętrze. Liczba łóżek nie zmieni się, nadal będzie ich 39. W innym miejscu będzie działała izba przyjęć oraz oddział dzienny. Koszt inwestycji, to niespełna 5,5 mln zł. Tegoroczne prace mają zostać sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budynek, w którym mieszczą się m.in. całodobowy oddział psychiatryczny nie spełniał już norm przeciwpożarowych, ani sanitarnych- na oddziałach było po prostu ciasno. Gruntowna przebudowa była więc koniecznością. Jak mówi Adam Kasperek, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala z obiektu ocalały tylko mury. Wymieniono wszystkie instalacje, podłogi, kapitalny remont przeszły sale chorych i łazienki, a także gabinety lekarskie i pomieszczenia socjalne. Obiekt przeszedł termomodernizację, dobudowano klatkę schodową, pojawiły się nowe sale dla pacjentów, zmieniona została konstrukcja dachu. Korytarze spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Obecnie montowana jest także winda.

Jak mówi Lucyna Łagowska, dyrektor naczelny szpitala wszystko odbywa się przy działającej placówce. Organem prowadzącym dla Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka jest Powiat Bielski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej / M. Fritz


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy