1 sierpnia wyjątkowy koncert na bielskim rynku

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.07.2020 20:30, PG
Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji.
1 sierpnia wyjątkowy koncert na bielskim rynku

To już III edycja koncertu – GraMY doBBro III, który odbędzie się 1 sierpnia o godz.: 19:00 na bielskim Rynku. Artyści zagrają przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. To wydarzenie integrujące społeczność.

Przy okazji koncertu zbierane będą fundusze na Bielskie Hospicjum im. Św. Kamila.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji.

Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim odbył się koncert, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie – 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan odbyła się II edycja koncertu – na bielskim Rynku, w sierpniu 2019. Bielszczanie ponownie przyjęli tę inicjatywę z otwartymi sercami, a zagrało dla nas ponownie ponad 150 artystów!

Teraz rusza III edycja najpiękniejszego koncertu w tej części Polski – GraMY doBBro III.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy