75- lat Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.09.2020 09:00, PG
W piątek wernisaż i koncert jazzowy na palcu obok Galerii Bielskiej BWA.
75- lat Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej

W piątek (11.09.) wernisażem wystawy w Galerii Bielskiej BWA oraz koncertem jazzowym rozpoczynają się obchody 75-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej.

Wernisaż wystawy działających członków bielskiego okręgu ZPAP (kontynuacja wystawy sprzed 5 lat, gdy bielski związek obchodził jubileusz 70-lecia) zaplanowano na godz. 17.00 na placu obok galerii, pół godziny później w tym samym miejscu wystąpi sekstet jazzowy założony przez uczniów oraz absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.


W Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej tego samego dnia zostanie otwarta wystawa przypominająca twórczość 16 artystek i artystów zmarłych w minionym pięcioleciu, a w siedzibie związku - Galerii PPP w kamienicy pod adresem Rynek 27 będzie można oglądać instalację Po Prostu Patrz.

W programie wieczoru pod wspólnym tytułem Kochajmy bielskich artystów cd. jest więc jubileuszowe spotkanie połączone ze wspomnieniami z dziejów bielskiego okręgu ZPAP, oficjalne i mniej oficjalne przemówienia, wystąpienia kuratorek wystaw, koncert, zwiedzanie wystaw - w zamku Sułkowskich oraz w Galerii PPP, dyskusje, spotkania, spacery po starówce.

Wystawy i wydarzenia pod hasłem Kochajmy naszych artystów cd. 75 lat Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej zorganizowane zostały przez Zarząd Okręgu ZPAP, Galerię Bielską BWA i Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.


Wystawa została objęta patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego i Prezesa Zarządu Głównego ZPAP Janusza Janowskiego.

źródło: UM Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy