Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 16.07.2020 15:45, INFORMACJA PRASOWA
W niedzielę (19.07) autobus zawita do Bielska - Białej. O godzinie 17.00 zaparkuje przy ul. Mostowej 5, a spotkanie w ramach akcji #niebojesie odbędzie się w Galerii SFERA.
Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście!

#niebojesie to akcja Joanny Przetakiewicz i ruchu społecznego Era Nowych Kobiet. Ma ona na celu zachęcenie wszystkich kobiet do odwagi i otwartego mówienia o swoich przeżyciach, potrzebach oraz problemach, tak jak zrobiło to dziewięć odważnych kobiet w książce "Nie bałam się o tym rozmawiać", której premiera odbyła się 15 lipca! Symbolem akcji stał się znak w formie dwóch księżyców (wschodzącego i zachodzącego) oraz chroniąca go, sześcioramienna rozeta. Umieszczenie znaku na nadgarstku świadczy o wsparciu idei akcji.

13 lipca, autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.

Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawitał do Gdańska (wtorek 14 lipca), następnego dnia (środa 15 lipca) do Sopotu, a 16 lipca do Ostrowa Wielkopolskiego.

Do Bielska Białej Ostrowa ENKi zawitają w niedzielę 19.07. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Galerii Sfera, ul. Mostowa 5 .Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukaże się na rynku 15 lipca.


Autorka w niej przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2000 kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.

- Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe – Joanna Przetakiewicz

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

Krótko o akcji

Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły: ziarnem życia .Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji będzie dzień 15 lipca, kiedy to ukaże się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy