Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą już gotowa

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.07.2020 16:28,
Kolejne zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w Bielsku-Białej jest gotowe.
Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą już gotowa

Mowa o Zielonej Plaży Miejskiej nad rzeką Białą. Jak poinformował Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, prace budowlane na tym terenie zostały wykonane w całości. Plaża jest już użytkowana przez mieszkańców.

W najbliższym czasie Wydział Gospodarki Miejskiej przewiduje jeszcze w tym miejscu konserwację zieleni przyległego nabrzeża, co pozwoli na pełniejsze otwarcie plaży na całej jej długości na rzekę.

Pierwotnie plaża miała być oddana do użytku z początkiem czerwca, jednak wykonawca z uwagi na opóźnienia dostaw zamówionych urządzeń parkowych, na co ma wpływ panująca pandemia, wystąpił o przesunięcie terminu, do którego urząd się przychylił.


Zielona Plaża Miejska nad rzeką Białą to realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, który w ubiegłym roku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych propozycji (2.767). Plaża mieści się na skraju dawnego parku Strzygowskiego i ciągnie się na długości 100 metrów wzdłuż brzegu rzeki.

Dzięki inwestycji teren nad rzeką został zagospodarowany. Pojawiła się tam infrastruktura wypoczynkowa i rekreacyjna, w tym ściana wspinaczkowa (bulderingowa, buldering - wspinaczka po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną, przyp. red), rama wspinaczkowa z siecią, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ścieżki dla pieszych i pomost, na którym ustawione są leżaki.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 700.000 zł.

źródło: Emilia Klejmont / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy