Każdy znajdzie coś dla siebie. Rusza Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.05.2019 08:40, PAN
Każdy znajdzie coś dla siebie. Rusza Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

Od dziś do 31 maja odbywa się kolejna edycja Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Akademię Techniczno – Humanistyczną w Bielsku-Białej. Ideą imprezy jest integracja społeczności akademickiej ze społecznością lokalną. Na wszystkich uczestników czekają ciekawe wykłady, koncerty, wernisaże, przedstawienia, debaty, a także liczne spotkania z interesującymi postaciami ze świata nauki oraz sztuki.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Bielska-Białej oraz Rektor Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej.

We środę o godzinie 16 zaplanowana jest wycieczka terenowa "Co kryje Cygański Las" przygotowana przez Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, zbiórka ul. Szeroka – brama. Dzień później odbędzie się, pod batuta profesora Jerzego Bralczyka Beskidzkie Dyktando Festiwalowe, Kampus ATH budynek L sala 128 (godz. 9), a po nim o godzinie 10.30 Bralczyk daspecjalny wykład,,Język jako twór społeczny”. W Starej Fabryce przy ulicy Żwirki i Wigury zaplanowano na godzinę 12.30 oprowadzanie kuratorskie "Od włókiennictwa do małego fiata". Na zakończenie, 31 maja o godzinie 19 adaptacja sztuki Bertolta Brechta ,,Strach i nędza w III Rzeszy” w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy