Kolej w miniaturze, czyli zabawa dla dzieci i dorosłych

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.06.2019 18:34, PAN
Kolej w miniaturze, czyli zabawa dla dzieci i dorosłych
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kolej w Miniaturze” to pokaz makiety modułowej wielkości TT, czyli w skali 1:120, który odbywa się co roku w pierwszy weekend lipca w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. W piątej edycji wystąpią zawodnicy z następujących krajów: Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria.

Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie obejrzeć bardzo duży układ makiety międzynarodowej w skali 1:120, na której ruch kolejowy odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy, według godzin czasu modelarskiego. Odwzorowany zostanie transport kolejowy jeżdżący w latach 1980 – 1995.

Dzieci będą miały okazje złożyć swój własny model lokomotywy z kartonu lub zdobyć gotowy pierwszy model oryginalny, by zapoczątkować kolejowe pasje modelarskie. Nowością podczas projektu będzie możliwość prowadzenia lokomotywy w symulatorze. Impreza planowana jest na 5, 6 i 7 lipca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy