Nowa atrakcja turystyczna w Bestwinie. Otwarto Park Miniatur

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 29.11.2019 14:00, ap, foto: gmina Bestwina
Nie tylko przyciągnie wzrokiem, ale i przybliży historię obiektów. W Bestwinie otwarty został darmowy Park Miniatur. Co tam znajdziemy?
Nowa atrakcja turystyczna w Bestwinie. Otwarto Park Miniatur
Wykonane z zegarmistrzowską dokładnością kolumny, wieżyczki i okna z witrażami, dokładnie odwzorowane proporcje i kolory – bestwiński „Park Miniatur” przy Muzeum Regionalnym otworzył 27 listopada swe podwoje.- To gratka dla dzieci i młodzieży, ale również gości przybywających do gminy – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grzegorz Boboń – park gromadzi w jednym miejscu modele naszych kościołów i pałacu Habsburgów, tablice informacyjne przybliżają historię tych obiektów. Z czasem na terenie być może powstanie więcej miniatur, nawiązujących już nie tylko do gminy Bestwina, ale całego powiatu bielskiego.

Park jest ogólnodostępny, a to znaczy, że każdy, kto zapragnie go odwiedzić, będzie mógł uczynić to o każdej porze i zupełnie za darmo.

Na miejscu zlokalizowano makiety tzw. „zamku”, czyli pałacu Habsburgów, obecnie Urzędu Gminy (w skali 1:33) oraz kościołów w Bestwinie, Bestwince, Janowicach i w Kaniowie (wszystkie w skali 1:15).

Całość uzupełnia zadaszona wiata, w założeniu mająca służyć spotkaniom o charakterze edukacyjnym i rekreacyjnym.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy