Przedświąteczny weekend w powiecie bielskim zapowiada się naprawdę ciekawie!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.12.2021 12:23,
Przedświąteczny weekend w powiecie bielskim zapowiada się naprawdę ciekawie!

Na terenach rekreacyjnych w Kaniowie w sobotę 18 grudnia odbędzie się Piknik Bożonarodzeniowy. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. występy muzyczne, pokaz Teatru Ognia oraz psich zaprzęgów. Na uczestników czekają liczne niespodzianki, bogata gastronomia w namiocie biesiadnym oraz kiermasz świąteczny. Podczas imprezy będzie można oddać krew w punkcie przy OSP w Kaniowie. Wstęp wolny.

ZOBACZ PLAKAT

A może masz ochotę udać się na imprezę pn. „Biegiem do Świąt”, by wziąć udział w biegu choinkowym dla dzieci w różnych grupach wiekowych lub biegu nordic walking na dystansie 5 km? Znajdzie się także i gratka dla amatorów morsowania. To wszystko i wiele, wiele innych atrakcji czeka na Was już 18 grudnia na Stadionie LKS „Zapora” w Porąbce. Będzie Bazarek Świąteczny pełen smakowitych potraw i świątecznych ozdób, występy zespołów i wokalistów działających przy GOK w Porąbce oraz kiermasz książek.

ZOBACZ PLAKAT

18 grudnia 2021 r. w Szczyrku w schronisku na Skrzycznem nastąpi m.in. prezentacja oferty turystycznej na sezon 2021/2022. Następnie, przy wieży widokowej na Skrzycznem odbędzie się ceremonia otwarcia sezonu Beskidy Winter Go w góralskiej oprawie, zostanie zagrany hejnał pasterski na trombitach, będzie będzie muzyka dudziarzy beskidzkich na żywo, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz tańce góralskie. Na dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort w ramach APRES-SKI zaplanowano także muzyczne spotkanie z DJ'ami - SnowFest Festival dla mieszkańców i turystów, które rozpocznie się od godziny 15.00.

ZOBACZ PLAKAT

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają w niedzielę 19 grudnia na „VII Josiynicką Wiliję w plenerze”. Wydarzenie odbędzie się na terenie amfiteatru "Drzewiarz" w Jasienicy. W programie imprezy przewidziano występy zespołów regionalnych. Na scenie zaprezentuje się także Grupa Furmana. Kolejną ciekawą i przede wszystkim smakowitą atrakcją dla uczestników będą "Stoły świąteczne na Śląsku Cieszyńskim", czyli bezpłatna degustacja potraw i kiermasz świątecznych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas Josiynickiej Wiliji odbędzie się także Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego będzie można podziwiać oraz zakupić wyroby artystyczne stworzone przez lokalnych twórców. W trakcie imprezy organizatorzy zaproponują poczęstunek grochówką i grzańcem - do wyczerpania zapasów. Zbierane będą datki na dalsze leczenie chorej Marzeny Haratyk, pochodzącej z terenu gminy Jasienica.

ZOBACZ PLAKAT

Świąteczny koncert zespołu Brasownik odbędzie się w niedzielę 19 grudnia 2021 r. o godzinie 18.00 w Pałacu Czeczów w Kozach i będzie okazją do tego, by poczuć wspólnie świąteczną atmosferę, otuleni dźwiękami najpopularniejszych grudniowych melodii i najpiękniejszych kolęd. Muzycy zaprezentują wiele nowych utworów. Nie zabraknie również wokalistów, którzy urozmaicą to wydarzenie. Wstęp bezpłatny.

ZOBACZ PLAKAT

źródło: Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy