reklama

Sylwester 2021 w Bielsku-Białej. Będzie się działo!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.12.2021 13:32, INFORMACJA PRASOWA
Do wspólnego pożegnania starego roku i powitania nowego - 2022 roku mieszkańców Bielska-Białej i gości zaprasza na plac Ratuszowy 31 grudnia prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Tego dnia tuż przy Ratuszu odbędzie się plenerowy koncert sylwestrowy, którego gwiazdą będzie zespół Enej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa do 2.00 w nocy.
Sylwester 2021 w Bielsku-Białej. Będzie się działo!

Na początek na bielskiej scenie wystąpi zespół Pearl Band. To grupa, która powstała pod koniec 2018 roku z inicjatywy basisty Tomasza Daniela i pianisty Mirosława Ryszawy. W tym samym czasie dołączyła do składu bielska wokalistka Karolina Lapczyk Perła, dopełniając tym samym nazwę oraz brzmienie i stylistykę aranżacji. Niedługo później muzycy występowali już w towarzystwie sekcji dętej oraz krakowskiego gitarzysty Piotra Myjaka.

Ostatnim nabytkiem zespołu jest świetny perkusista młodego pokolenia Łukasz Daniel. Zespół Pearl Band zagrał m.in. na pierwszym koncercie graMy doBBro w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wykonując, we własnej aranżacji, utwór Dziwny jest ten świat. Wystąpił również podczas kolejnych edycji tego wydarzenia, a także na wielu innych imprezach. Pearl Band wykonuje światowe przeboje, nadając im zupełnie nowe, własne aranżacje i brzmienia. Sylwestrowy skład zespołu będzie poszerzony o zaprzyjaźnionych wokalistów. Poza Karoliną Lapczyk Perłą, wystąpią – wokaliści Agnieszką Dembińska i Zbigniew Kruczek, Tomasz Daniel – bass, Łukasz Nowok – instrumenty klawiszowe, Michał Guzdek – gitary, Łukasz Daniel – perkusja, Bartłomiej Szyma – saksofony oraz Tomasz Janusz – trąbka.


Po zespole Pearl Band sylwestrowa publiczność na placu Ratuszowym usłyszy zespół Cumbacheros. To kolumbijsko-wenezuelsko-meksykańsko-kubański sekstet w składzie Edi Sanchez (Kolumbia)- śpiew, gitara basowa; Paul Chapman (Wenezuela) - perkusja, śpiew; Alberto Suarez (Meksyk) - gitara, śpiew; Manuel Esteve (Wenezuela) - gaita, maracas; Osmar Pegudo (Kuba) - conga oraz Miguel Fonseca (Kuba) - trąbka.

Kolumbijczyk Edi Sánchez od kilkunastu lat mieszka w Polsce. Razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. W repertuarze Cumbacheros znajdują się utwory w stylu rumby, cha-chy, mamba, salsy i inne. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych to oryginalna i emocjonująca propozycją dla publiczności. Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla Kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które ta muzyka stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

Przed północą na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru - zespół Enej, który punktualnie o północy wraz z prezydentem miasta Bielska-Białej przywita Nowy Rok. A później zabawę do godziny 2.00 poprowadzi dj Szatan Dance Projekt.

Gwiazda wieczoru - Enej to polski zespół muzyczny założony w roku 2002 w Olsztynie, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą. Pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych - od jazzu czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu. Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali są Polakami. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy podkreślają przy każdej możliwej okazji. Bielska publiczność na pewno usłyszy takie przeboje zespołu jak Tak smakuje życie, Skrzydlate ręce, Radio hello, czy Kamień z napisem love i w folkowym stylu tych utworów wejdzie w 2022 rok.

Marcin Szatan Project zaprezentuje projekt Człowieku poczuj nową energię. Usłyszymy muzykę elektroniczną z instrumentami dętymi. Wystąpią Marcin Szatan – elektronika i choreografia, Grzegorz Wójcik Deeprule - elektronika i aranżacje, wokaliści NatKa Polka of the Djangos, Kasia Malenda, Jovi Foxy Lady i Maciej Kamer Szymonowicz (Psio Crew) oraz sekcja dęta – saksofonista Marcin Żupański, puzonista Bartłomiej Golec, trębacz Tomasz Janusz, a także perkusista Michał Dziewiński i gościnnie tancerka Ewa Czubińska-Dutka.

Na koniec jeszcze informacja dla kierowców. W związku z sylwestrowym koncertem plenerowym, plac Ratuszowy od 27 grudnia od godziny 16.00 do 1 stycznia 2022 roku do godziny 20.00 będzie zamknięty dla ruchu drogowego.

Organizatorem Sylwestra na placu Ratuszowym jest Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy