Szukasz prezentu na urodziny? Wręcz zaproszenie na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.07.2020 09:25, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Znalezienie prezentu na urodziny może przyprawić o ból głowy. Gdy chcesz podarować coś, co będzie jedyne w swoim rodzaju, wybierz lot w aerotunelu!
Szukasz prezentu na urodziny? Wręcz zaproszenie na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Urodziny bliskiej osoby to okazja, która wymaga wybrania dla niej odpowiedniego upominku. W tym celu można postawić na ponadczasową klasykę, na przykład na ubrania, biżuterię, kosmetyki, dobry alkohol. Można jednak wręczyć coś zupełnie innego jak zaproszenie na tunel aerodynamiczny, a dokładnie lot w takim tunelu.

Dzisiaj loty w tunelu aerodynamicznym dostępne są również w Katowicach – w centrum miasta, przy ulicy Chorzowskiej znajduje się Profly, czyli jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Polsce.


Loty w aerotunelu – jak swobodne spadanie w powietrzu

Tunele aerodynamiczne to specjalne konstrukcje, które bazują na dużych wentylatorach wprawiających powietrze w ruch – nawet do 300 km/h. Taka ogromna prędkość powoduje, że osoba, która znajduje się w środku aerotunelu, może „położyć” się na strugach powietrza i uzyskać efekt podobny do swobodnego spadania w przestworzach. Z tego względu tunel aerodynamiczny często bywa nazywany symulatorem swobodnego spadania.

Początkowo z takich konstrukcji korzystali jedynie skoczkowie spadochronowi, a także osoby szkolące się w tym kierunku. Jednak obecnie ze względu na duże bezpieczeństwo takich lotów oraz brak koniecznych przygotowań są one dostępne niemalże dla każdego – teraz również w Katowicach.


Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym przypomina spadanie w przestworzach, przy czym nie powoduje on efektu zablokowania oddechu oraz umożliwia wykonywanie różnorodnych ewolucji. Tak powstała również nowa dyscyplina sportowa, czyli bodyflying.

Osoba, która chciałaby skorzystać z takiego właśnie lotu, nie musi zapisywać się na wcześniejsze szkolenia. Nie trzeba także przedstawiać zaświadczeń lekarskich. Dodatkowo, tunel aerodynamiczny nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych – mogą latać w nim zarówno kilkuletnie maluchy, jak również seniorzy.

Standardowy czas lotu to 3 minuty. Lot dzielony jest na dwie części, z których każda ma po 1,5 minuty. Wynika to z faktu, że podczas jednej sesji lotów bierze udział większa grupa osób. Wszystkie z nich znajdują się wtedy po opieką instruktora, który przebywa z każdym latającym wewnątrz tunelu i czuwa nad jego bezpieczeństwem. Instruktor pomaga też w utrzymaniu się w powietrzu i razem z nim można wykonywać niesamowite ewolucje.

W tunelu aerodynamicznym lata się w specjalnym kostiumie – kombinezonie. Także konieczne jest zastosowanie kasku z goglami oraz zatyczek do uszu, ponieważ wewnątrz tunelu panuje duży hałas.


Voucher upominkowy na lot w tunelu aerodynamicznym – kupisz na miejscu lub online

Lot w tunelu aerodynamicznym może być nie tylko wspaniałą przygodą dla osoby, która kupuje go dla siebie, ale również może okazać się kapitalnym pomysłem jako upominek!

Jako prezent najlepiej wybrać wtedy voucher upominkowy. Ma on postać zaproszenia, które jest wręczane solenizantowi. Voucher upoważnia do wzięcia udziału w wykupionym locie, przy czym obdarowana nim osoba może samodzielnie wybrać jego termin z kalendarza na stronie organizatora.

Vouchery można kupować bezpośrednio w katowickim tunelu aerodynamicznym, ale można również zrobić to za pośrednictwem sieci. Jest to możliwe na stronie internetowej tunelu aerodynamicznego znajdującej się pod adresem: katowice.profly.pl. Przy zakupie zaproszenia online zostanie ono przekazane na wskazany adres e-mailowy nawet po paru minutach do zapłaty.

Koszty związane z lotem w tunelu aerodynamicznym w Katowicach są zależne od wybranej opcji. Najmniej trzeba zapłacić za lot dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia – to koszt 229 złotych. Więcej kosztują loty dla dorosłych – 259 złotych. Dostępne są też pakiety lotów dla kilku osób, szkolenia z bodyflyingu dla osób, które chciałyby bawić się w aerotunelu jeszcze lepiej.

Wobec tego tunel aerodynamiczny może być świetnym pomysłem na prezent na różne okazje. Taki podarunek z pewnością zostanie zapamiętany na długo!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy