650 tys. zł zebrano podczas WOŚP w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 30.01.2023 15:32, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
W niedzielę (29.01) w Bielsku-Białej zebrano około 650 tys. zł.
650 tys. zł zebrano podczas WOŚP w Bielsku-Białej
Ponad pół tysiąca wolontariuszy z puszkami i czerwonym sercami, koncerty, pokazy sprzętu ratowniczego, nauka pierwszej pomocy i, mimo zimowego wieczoru, bardzo gorąca atmosfera – tak 29 stycznia na Rynku w Bielsku-Białej wyglądał bielski 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!


W mieście, podobnie jak w ubiegłym roku, działają trzy sztaby WOŚP – w V Liceum Ogólnokształcącym, Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej i w Medical Point. Wszystkie wspólnie wystawiły ponad pół tysiąca wolontariuszy, najwięcej, bo 420 osób sztab PCK.

Ostateczna kwota zbiórki na ulicach Bielska-Białej nie jest jeszcze znana i oficjalne wyniki będą pewnie dopiero na początku marca, ale już dziś wiadomo, że dzięki hojności i otwartym sercom bielszczan udało się zebrać kwotę około 650.000 złotych. W ubiegłym roku było to 567.000 złotych. Więc jest bardzo dobrze.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy