Bielska policja poszukuje fałszywego policjanta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 17.03.2020 11:36, red
Bielszczanin stracił przez niego 15 tys. złotych.
Bielska policja poszukuje fałszywego policjanta

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny biorącego udział w oszustwie metodą „na policjanta”, w wyniku którego szajka wyłudziła od 84-letniego bielszczanina 15 tys. złotych. Publikujemy wizerunek jednego ze sprawców, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do przestępstwa doszło 24 lutego 2020 roku około godziny 17 w Bielsku-Białej. Do 84-letniego bielszczanina zadzwonił oszust podający się za policjanta i twierdził, że realizuję akcję policyjną zapobiegającą utracie pieniędzy z banku.

Według fałszywego policjanta pieniądze były zagrożone ich wypłatą z rachunku bankowego seniora przez oszustów. Dlatego polecono pokrzywdzonemu, aby sam wypłacił środki pieniężne i przekazał je w celu ich zabezpieczenia rzekomemu policjantowi. Niestety senior dał się nabrać na tę metodę oszustwa i na niestrzeżonym parkingu w rejonie pawilonu handlowego przy ul. Komorowickiej przekazał gotówkę jednemu z oszustów.

"Prosimy wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z opublikowanego wizerunku lub mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji I w Bielsku-Białej pod nr tel. 47 857-01-00 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 857-12-55. Świadkom zapewniamy anonimowość." - informuje w komunikacie bielska policja.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy