Chcesz sprawdzić stan techniczny samochodu? Teraz możesz to zrobić za darmo

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2019 12:35, ap
W Stacji Kontroli Pojazdów Red-Net w Bielsku-Białej bezpłatnie można sprawdzić stan techniczny samochodu. To za sprawą wspólnych działań diagnostów i bielskiej komendy.
Chcesz sprawdzić stan techniczny samochodu? Teraz możesz to zrobić za darmo
W środę (09.10) mundurowi z bielskiej drogówki oraz diagności ze Stacji Kontroli Pojazdów Red-Net w Bielsku-Białej zainaugurowali wspólne działania, podczas których kierowcy mogą sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów.

Mundurowi i diagnosta sprawdzali samochody zatrzymane do kontroli w ramach akcji "SMOG", ale także auta chętnych, którzy sami zgłosili się na stację. Z bezpłatnej kontroli skorzystać może każdy. Akcja potrwa do 12 października (sobota).

Kontrole pojazdów prowadzone są w SKO Red-Net w Bielsku-Białej, przy ul. Cieszyńskiej 336.

Dlaczego warto?

- Sprawny technicznie pojazd ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. W SKO Red-Net można także dokonać sprawdzenia ustawienia świateł, które są równie istotne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z pogarszającą się widocznością w okresie jesienno-zimowym. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Odpowiedni wyregulowane reflektory dają nam dużo większe szanse na właściwą reakcję, która może ostatecznie zdecydować czy dojdzie do potrącenia, czy też będziemy mogli mu zapobiec. To nie kwestia zaniedbania technicznego, które może się skończyć upomnieniem ze strony policjanta czy diagnosty, ale w wielu momentach jest sprawą życia i śmierci - informuje asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej drogówki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy