Uwaga! W Polsce obowiązuje II stopień alarmowy BRAVO-CRP

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 10.10.2019 10:23, ap, foto: Adam Guzy/KPRM
Od czwartku do poniedziałku na terenie całego kraju wprowadzony został drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP. Zarządzenie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Alarm ma związek z niedzielnymi wyborami.
Uwaga! W Polsce obowiązuje II stopień alarmowy BRAVO-CRP
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał w środę zarządzenie wprowadzające, na terenie całej Polski, drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 10 października (godz. 00:01) do 14 października (godz. 23:59). Rozporządzenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanymi z organizacją wyborów do Sejmu i Senatu.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Są przede wszystkim sygnałem dla służb, aby one w przypadku faktycznego zagrożenia były gotowe do działania.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest 2., w czterostopniowej skali. Oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy