72-latka straciła dorobek życia. Z pomocą przybyli mundurowi!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 09.10.2019 13:00, ap, foto: KMP Bielsko-Biała
Dwa lata temu w wyniku pożaru, Pani Cecylia straciła dom. Zrozpaczona kobieta zwróciła się do swojego dzielnicowego. Funkcjonariusz zebrał ekipę strażaków ochotników i wspólnie zrobili coś wspaniałego!
72-latka straciła dorobek życia. Z pomocą przybyli mundurowi!
72-letnia mieszkanka Starego Bielska dwa lata temu w pożarze straciła cały majątek. Jej dom strawił ogień i seniorka musiała się wyprowadzić do rodziny.

Nieruchomość bielszczanki niszczała. Kobieta nie miała jak jej wyremontować, ani zabezpieczyć. Jakiś czas temu niezamieszkałą posesją zainteresowali się wandale, którzy rozkradli wszystko, co przedstawiało jakąś wartość, a resztę zniszczyli.- Zrozpaczona kobieta zwróciła się o pomoc do swojego dzielnicowego, młodszego aspiranta Rafała Króla z komisariatu przy ul. Traugutta, który nie pozostał obojętny na ciężki los seniorki. Mundurowy obiecał, że jej pomoże. Szukał sposobu jak dotrzymać obietnicy, sytuacja wymagała bowiem niekonwencjonalnych sposobów i działania odbiegającego od realizowanych zwyczajowo zadań służbowych policjanta - opowiada mł. asp. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Dzielnicowy spotkał się z wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bielsku Łukaszem Czernikiem i razem obmyślili jak pomóc pani Cecylii. Jak się okazało, chętnych do pomocy nie brakowało. Strażacy ochotnicy ze Starego Bielska z entuzjazmem podeszli do niecodziennego pomysłu.

Materiały niezbędne do zabezpieczenia budynku zakupił wiceprezes ochotniczej straży pożarnej. Kiedy wszystko było już gotowe, dzielnicowy razem ze strażakami wzięli się do roboty. Uprzątnęli obejście nieruchomości, wykarczowali krzewy, wykosili ogród. Zabezpieczyli okna i drzwi budynku oraz znajdującą się na posesji studnię.

Teraz wzruszona pomocą swojego dzielnicowego Pani Cecylia napisała podziękowania do Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy