Galeria Sfera rozświetli się na niebiesko

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 31.03.2021 13:53, foto: Galeria Sfera
2 kwietnia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Galeria Sfera rozświetli się na niebiesko w geście solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.
Galeria Sfera rozświetli się na niebiesko

Zaświeć się na niebiesko to akcja organizowana od 10 lat na całym świecie, w Polsce propagowana przez Fundację Synapsis. Inicjatywa polega na wyrażeniu akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum autyzmu poprzez podświetlenie na niebiesko budynków i innych obiektów architektonicznych. Swoje wsparcie okaże również Galeria Sfera. Na niebiesko zaświeci Galeria I: wejście do Galerii wraz ze świetlnymi słupami, a także Galeria II: kostki na placu Bolka i Lolka oraz listwy ledowe wzdłuż pasażu.

- Galeria Sfera to miejsce, które jest bezpieczną i przyjazną przestrzenią dla każdego. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jak co roku pokazujemy nasze wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu symbolicznym podświetleniem elewacji naszego centrum na niebiesko. Cieszymy się, że kolejny raz możemy pokazać swoje zaangażowanie oraz solidarność z tymi osobami oraz organizacjami dla nich działającymi – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Ogólnoświatowe statystyki pokazują, że średnio jedna na 100 osób zmaga się z autyzmem. Akcja zachęca do zmiany sposobu postrzegania osób dotkniętych tym zaburzeniem. Kolor niebieski to ogólnoświatowy symbol jedności z osobami z autyzmem, symbolizujący również nadzieję, spokój i harmonię.
Każdy z nas może również okazać swoje wsparcie i włączyć się do akcji, np. poprzez założenie niebieskiego ubrania lub uwypuklenia niebieskich elementów na swojej stronie internetowej bądź mediach społecznościowych.


źródło: Galeria Sfera

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy