Halina i Gustaw Lorkowie świętowali 70-lecie pożycia małżeńskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 01.12.2020 13:32,
Halina i Gustaw Lorkowie świętowali niedawno 70-lecie pożycia małżeńskiego. Z okazji tak pięknego jubileuszu zostali zaproszeni do Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej, gdzie czekały na nich gratulacje i życzenia.
Halina i Gustaw Lorkowie świętowali 70-lecie pożycia małżeńskiego

Gustaw Lorek, przy wielkim wsparciu żony, zapisał piękną kartę w historii działalności charytatywnej w naszym mieście. W sposób zorganizowany i na dużą skalę zaczął się nią zajmować w okresie stanu wojennego.

Holendrzy z Gissenburga w 1981 roku przywieźli do Warszawy pomoc żywnościową dla polskich ewangelików, jednak wprowadzenie stanu wojennego sparaliżowało możliwości ich działania. Widok czołgów na ulicach i pustych półek w sklepach sprawił, że postanowili zintensyfikować pomoc dla Polaków. W tych niełatwych okolicznościach ich partnerem - trochę z przypadku - został Gustaw Lorek, który był kierownikiem zaopatrzenia, gospodarki i przepływu materiałów w Fabryce Samochodów Osobowych. Ten zaangażowanych społecznik i długoletni kurator zboru ewangelickiego w Jaworzu podjął się nowych zadań.

Dzięki zaangażowaniu Gustawa Lorka wiele placówek oświaty, służby zdrowia i pomocy społecznej zostało wyposażonych w niezbędny sprzęt. Liczba transportów darów ciągle się powiększała i wynosiła 4-10 rocznie. Za swoje zaangażowanie pan Gustaw odebrał wiele odznaczeń i wyróżnień.

na zdjęciu: Gustaw Lorek i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Bielak, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy