Trzy akcje ratownicze GOPR w górach w miniony weekend

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.11.2020 15:15,
Jak wynika z raportów beskidzkiej Grupy GOPR, w listopadzie ratownicy tej grupy zostali zadysponowani do 23 zdarzeń w terenie górskim.
Trzy akcje ratownicze GOPR w górach w miniony weekend
Trzy zdarzenia miały miejsce w ostatni listopadowy weekend.


W sobotę bardzo bolesnego urazu stawu biodrowego doznała biegaczka w wyniku upadku na niebieskim szlaku (Błatnia-Wapienica) w rej. Palenicy Ratownicy z SR Klimczok zabezpieczyli uraz i przetransportowali poszkodowaną quadem do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia dyżurujący na Przysłopiu pod Baranią Górą otrzymali zgłoszenie o turyście potrzebującym pomocy na czarnym szlaku z Baraniej Góry do Kamesznicy, który również w wyniku upadku doznał urazu stawu skokowego. Mężczyzna po zabezpieczeniu termicznym i usztywnieniu kończyny został przetransportowany quadem do Kamesznicy i przekazany rodzinie.

W niedzielny poranek o godz. 7:30 na pomoc wyruszyli ponownie ratownicy z SR Klimczok. Zaopatrywali uraz obojczyka rowerzysty, który uległ wypadkowi na zielonym szlaku w rej. Przełęczy Dylówki. Mężczyzna, ze względu na miejsce wypadku, został przetransportowany bezpośrednio na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy