Jubilaci świętowali w ratuszu

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 17.05.2023 14:00,
17 maja w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.
Jubilaci świętowali w ratuszu

Prezydent złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączył się również proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Białej ks. kanonik Andrzej Mojżeszko.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Jadwiga i Bogusław Auguścikowie, Anna i Edward Bartyzelowie, Marianna i Sławomir Bieleccy, Anna i Tadeusz Burzy, Elżbieta i Czesław Gajdowie, Teresa i Jerzy Gajdowie, Wanda i Jan Gargasowie, Stanisława i Józef Gizowie, Teresa i Mikołaj Jakimowiczowie, Marianna i Zbigniew Kossowscy, Kazimiera i Tadeusz Kowalowie, Urszula i Rudolf Krausowie, Genowefa i Jan Kwaśniakowie, Krystyna i Roman Kubieńcowie, Helena i Józef Łazarzowie, Antoni i Zofia Pawlusowie, Zdzisława i Józef Pieleszowie, Halina i Stanisław Pietrusowie, Bogumiła i Czesław Rysiowie, Bogusława i Bogusław Spławińscy, Anna i Zdzisław Szotkowie, Halina i Marian Wawakowie, Janina Siuda-Zamlewska i Tadeusz Zamlewski, Regina i Leszek Zacharejkowie, Barbara i Bolesław Zborowscy.

60 lat wspólnego życia świętowali: Maria i Stanisław Koziołowie, Stanisława i Józef Nosalowie, Jadwiga i Bolesław Nowi. Natomiast 65 pożycia małżeńskiego obchodzili Joanna i Antoni Kajorowie oraz Hildegarda i Andrzej Kobielowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

źródło: UM Bielsko-Biała/ fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy