Jubileusze małżeńskie ponownie w bielskim Ratuszu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 26.04.2022 14:42,
Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią spotkania jubileuszowe małżeństw, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat, znowu odbywają się w sali sesyjnej Ratusza.
Jubileusze małżeńskie ponownie w bielskim Ratuszu

26 kwietnia zawitali tam małżonkowie – jubilaci.

Zebranych na sali powitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który podkreślił zasługi obecnych nie tylko dla budowania szczęścia swojej rodziny, ale również dla rozwoju stolicy Podbeskidzia.

Małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 lat, otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. 26 kwietnia gratulacje za pół wieku spędzone razem odebrali: Maria i Edward Cisłowie, Teresa i Tadeusz Greniowie, Bogumiła i Kazimierz Grzybowscy, Irena i Henryk Kusiowie, Danuta i Roman Magowie, Maria i Czesław Manusowie, Łucja i Józef Mikowie, Bernardyna i Tadeusz Miziowie, Janina i Marek Pacutowie, Barbara i Jacek Siedleccy, Czesława Krupczyńska-Straub i Henryk Straub, Maria i Tadeusz Sowińscy, Maria i Stanisław Szczotkowie, Jadwiga i Kazimierz Ślósarzowie, Małgorzata i Ryszard Śpiewakowie, Danuta i Grzegorz Tarnawowie, Jadwiga i Piotr Wiktorowie, Halina i Stanisław Wojtyłowie, Michalina i Zdzisław Zyzańscy, Wanda i Eugeniusz Zienkiewiczowie.

Natomiast 60 lat wspólnego życia świętują pary: Irena i Eugeniusz Borowscy, Otylia i Henryk Karczowie, Maria i Stanisław Kucharscy. Gratulacje za 65 lat pożycia małżeńskiego odebrali od prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego Zofia i Alfred Śpiewakowie oraz Franciszka i Józef Talagowie. Jubilatom serdecznie gratulujemy.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


źródło: UM Bielsko-Biała, foto: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy