Muzyczne instalacje na dwóch bielskich rondach. O co chodzi?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 16.06.2021 16:10,
Na dwóch bielskich rondach już niebawem pojawią się artystyczne instalacje poświęcone ich patronom. Rondo Bielskiego Jazzu oraz Rondo Czesława Niemena, bo o nich mowa, zostaną ozdobione muzycznymi atrybutami.
Muzyczne instalacje na dwóch bielskich rondach. O co chodzi?

Rondo Bielskiego Jazzu pod taką nazwą funkcjonuje od 19 grudnia 2019 roku, kiedy to miejscy radni stosowną uchwałą przyjęli propozycję zgłoszoną przez jazzowe środowisko Bielska-Białej reprezentowane na sesji przez ówczesną radną, dziś Senator RP Agnieszkę Gorgoń-Komor.

Już wtedy pojawił się pomysł ozdobienia ronda elementami nawiązującymi wprost do nazwy tego miejsca. Sprawa nabrała toku, a że w najbliższym sąsiedztwie tegoż skrzyżowania mieści się siedziba Stowarzyszenia Sztuka Teatr – organizatora Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa, to właśnie ludzie stowarzyszenia wykonali finalny szlif na przyszłym wyglądzie ronda. Niespodzianka ma być oddana do użytku podczas trwania najbliższej edycji festiwalu już w tym miesiącu.

Prócz instrumentalnej kompozycji, która zajmie centralną część ronda, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej planuje zainstalować specjalną fotograficzną „ramkę”, ułatwiającą bezpieczne wykonanie pamiątkowego selfie. Instalacja ta zostanie usytuowana obok chodnika, po zewnętrznej stronie ronda.

Druga muzyczna niespodzianka czeka kierowców i pieszych w rejonie Ronda Czesława Niemena. To skrzyżowanie powstaje w ramach modernizacji ul. Cieszyńskiej. MZD również i w tym miejscu szykuje artystyczną instalację, a jej bohaterem jest patron skrzyżowania, jeden z największych twórców muzyki w Polsce – Czesław Niemen. Całość zostanie zaprezentowana bielszczanom po planowanym tego lata zakończeniu rozbudowy ul. Cieszyńskiej.


źródło: MZD Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy