Pomoc dla rodziny po wybuchu gazu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 20.11.2020 15:02,
Powiat Bielski przekaże 25 tys. zł na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Kobiernicach.
Pomoc dla rodziny po wybuchu gazu

Decyzję o przyznaniu pomocy gminie Porąbka podjęli radni powiatowi na wczorajszej sesji rady. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują włodarze gminy, rozbiórka, załadunek i zagospodarowanie odpadów oszacowano na ok. 60 tys. zł.

- Sytuacja finansowa samorządów nie jest łatwa, ale w obliczu ludzkiego dramatu po prostu trzeba wesprzeć poszkodowanych - mówił na sesji starosta Andrzej Płonka przypominając szczegóły zdarzenia.

W piątkowy ranek 16 października z powodu wybuchu gazu zawalił się dom jednorodzinny w Kobiernicach. Strażacy wydobyli z gruzowiska 6 osób, w tym dwoje dzieci. Niestety, jedna z dorosłych mieszkanek nie przeżyła. Siódmy domownik był w tym czasie w szkole.


źródło: Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy