Przebudowa drogi powiatowej Czechowice-Dziedzice - Kaniów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 09.06.2022 14:35,
Przebudowa drogi powiatowej Czechowice-Dziedzice - Kaniów

Bez większych utrudnień dla kierowców rozpocznie się w czerwcu przebudowa drogi powiatowej Czechowice-Dziedzice – Kaniów. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Chodzi o półkilometrowy odcinek ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach- od skrzyżowania z ul. Traugutta do przejazdu kolejowego.

W ramach inwestycji trasa zostanie kompleksowo przebudowana - począwszy od wymiany podbudowy po ujednolicenie szerokości jezdni i nową nawierzchnię. Roboty obejmą przebudowę zjazdów, chodników i 2 zatok autobusowych. Co istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców doświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

To jeszcze pokłosie starych zniszczeń, które przyniosła powódź a nie udało się w tamtym czasie zdobyć środków na remont drogi. Teraz sięgnęliśmy po wsparcie z budżetu państwa, za co bardzo dziękuję i fragment ul. Węglowej zostanie przebudowany - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Koszt zadania to prawie 3,8 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, o które postarał się Powiat Bielski. Resztę, solidarnie po 25 % dołożą samorządy: powiatowy i czechowicka gmina.

W chodniku przy ul. Węglowej od jakiegoś już czasu jest wymieniany wodociąg. Roboty prowadzą czechowickie wodociągi.

źródło: Powiat Bielski / M. Fritz


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy