Nastolatek znalazł podczas spaceru granat

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.06.2022 09:05,
Policjanci z Kobiernic zabezpieczają niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej.
Nastolatek znalazł podczas spaceru granat

W sobotę po południu w lasku w okolicach ulicy Południowej w Kozach nastoletni bielszczanin podczas spaceru natrafił na przedmiot wyglądający jak niewybuch. Rozsądny nastolatek powiadomił ojca, który zawiadomił o znalezisku służby. Na miejsce został skierowany najpierw patrol policji, który zabezpieczył miejsce, a następnie policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to granat pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

Nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji, ponieważ miejsce znajduje się w lesie. Dyżurny kobiernickiego komisariatu zawiadomił saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy odbiorą niewybuch w celu zneutralizowania go na wojskowym poligonie. Do tego momentu miejsce przed dostępem osób postronnych zabezpieczają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy